Haberler

İSEK, GİRİŞİMCİLİK METAFORMUZU: GİRİŞİMCİLİĞİ TİCARİLEŞTİRME VE TİCARİLEŞMEDEKİ GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLİYOR

Tarih: 29.01.2016

İSEK, 2016 yılında sahada ihtiyaç duyulan konularda eğitim vermek isteyen mentorlarımız ile girişimciler arasında köprü görme faaliyetlerine hız verecek. Bu kapsamda düzenlenen  eğitimler üyelerimize ve tüm ilgilenen girişimcilere duyurulmaya başlamıştır. Bu konuda öneriler bekliyoruz.
Bu kapsamda, 6 Şubat 2016 Cumartesi günü 10.00-15.00 saatleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsünde Girişimcilik Metamorfozu: Girişimciliği Ticarileştirme ve Ticarileşmedeki Girişimcilik Eğitimine evsahipliği yapıyoruz.

 

EĞİTİMİN KAPSAMI
Girişimcilik Metamorfozu nerede oluşur? Maya İş ve ötesi ..... İş mi Ticaret mi Yoksa İnovasyon mu? Serüvenin Nerede?
Serüvenleri Dinle
Serüvenini Keşfet!
Eğitim programı ile katılımcılara girişim adımları ve ticarileştirmedeki girişimcilik ve süre içerisindeki sözleşme konusu unsurlar ve değerler ile
Süreç içerisinde karşılaşacağı durum ve aktörler, "yatırımcı", "hissedar", "ortak", "fon" kelimelerinin neler ifade edebileceği, doğru yapılanma ve çıkış stratejileri ve fikirden piyasaya süre gelen yolculukta karşısına çıkabilecek tüm opsiyonlar üzerine bilgi verilmesi amaçlanmaktadır. 


NELER HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLACAKSINIZ?
• İş, Ticaret İnovasyon İlişkisi
• Kurumsal ve Ticari Birliktelikler
• Stratejik İşbirliği ve Yönetimi
• Sözleşme Performans Yönetimi
• Melek Yatırımcılık
• Teknoloji Yatırımları ve Sözleşme Yöntemleri
• Teknolojinin Piyasaya Sunumu ve Entegrasyonu
• Girişim Sermayeleri ve Risk Sermayeleri ile Kurumsal Finansman Yöntemleri
• Kurumsal Yapılanmalar
• Çıkış Stratejileri
• Programlarında yerli ortak olmak

KİMLER KATILMALI?
• Her ölçekten şirket yetkilileri
• Yatırımcılar
•  Girişimciler


EĞİTMEN HAKKINDA
Şafak Herdem, HERDEM Avukatlık Bürosu'nun kurucu ortaklarından olup havacılık ve savunma sanayi, bankacılık ve finans, enerji ve yaşam bilimleri öncelikli olmak üzere çeşitli sektörlerde yabancı şirketlere ve bireysel katılım yatırımcılarına hukuk ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Şafak Herdem aynı zamanda Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı Hukuk Komitesi kurucusu, Hollanda merkezli bir yatırım yönetim şirketinin EMEA bölge müdürü, Amerikan Uluslararası Ticaret Tahkim Mahkemesi hakemi olup geçtiğimiz yıllarda uluslararası birçok yayın tarafından HERDEM Avukatlık Bürosu nezdinde Franchise Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku alanında ödüller almıştır. Şafak Herdem özel kişi ve kurumlara yönelik danışmanlık hizmetleri dışında özellikle mevzuat yapımı konusunda sanayi işbirlikleri ve Ar-Ge merkezlerinin kurulmasına ilişkin olmak üzere çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına da danışmanlık vermektedir.

HİKAYESİ OLANLAR....
H.Serkan Uluç, Park Dizayn Mimarlık Dekorasyon İnş. Tic. Ltd. Şti. ve Park Marine Yat Endüstrisi ve Yatırımları A.Ş. yönetim kurulu başkanıdır. 1976 yılında, Kayseri’de doğan H. Serkan Uluç, ilk, orta ve lise tahsilini T.E.D Kayseri Koleji’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1991 yılında, 15 yaşında dil okulu için gittiği İngiltere’den bazı tekstil ürünlerini getirme fikriyle başlayan girişimcilik hayalleri, tüm öğrencilik yaşamında artarak devam etmiştir. 2004 yılında, şu an sahibi olduğu Park Dizayn şirketine ortak olmuş, ardından kurduğu Park Marine ile mevcut işini yat endüstrisine taşımıştır. Yaratmış olduğu Parkfloor ve Park Marine WoodCouture markaları ile ahşap zemin kaplamaları ve kimyasalları konusunda, seçkin projelere ürün tedariği ve uygulama çözümleri sunmaktadır. Çeşitli derneklerde üyeliği bulunan H.Serkan Uluç, aktif olarak GYİAD Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nde Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.
Deren Öztürk, Deren Kimya San. Tic. A.Ş. yönetim kurulu üyesi ve COSMED markasının yaratıcısıdır. Koç Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Deren Öztürk, Milano’da Istituto Marangoni’de Moda Pazarlaması programını dünyaca ünlü moda markalarının kozmetik konumlandırmalarını işlediği projesi ile tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında, Türkiye’deki kozmetik sektörü üzerine yaptığı araştırma sonucunda aile şirketi Deren Kimya San. Tic. A.Ş kozmetik alanına yatırım kararı almıştır. Deren Kimya bünyesinde Kozmetik & Private Label Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev alan Deren Öztürk yaratıcısı olduğu Cosmed ve Mihri İstanbul markalarından, private label üretimden ve kozmetik ihracatından sorumludur. Çeşitli derneklerde üyeliği bulunan Deren Öztürk, GYİAD Genç Yönetici ve İş Adamları Derneğinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.