Haberler

2015 BAŞARI HİKÂYELERİMİZ

Tarih: 30.11.-0001

İSEK üyesi Salubris firması tarafından geliştirilen ve santrifüj gerektirmeyen dekontaminasyon kontaminasyon kiti “Decomics ile TK Hızlı Tüberküloz Kültür Sistemi” Dünya Sağlık Örgütü Vakfı UNITAID&FIND, PATH ve McGill Üniversitesi katkısı ile hazırlanan "Tüberküloz Tanı Teknolojileri ve Pazar Alanı" kılavuzunun geçen yıl yayınlanan 3. baskısında daha önce yer almıştı. Bu yıl yayınlanan 4. baskısında bu ürünlerle ilgili gelişmelere yeniden yer verilmidi. Geliştirilen ürünler ile her yıl uluslararası ölçekte daha çok ilgi ve kabul gören Salubris ile ilgili ayrıntılı bilgi için firmanın web sayfasını (http://salubrisinc.com/new) adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tanı, tedavi ve klinik araştırma alanlarında uygulanmak üzere, kan hücrelerini ayrıştırma teknolojileri geliştirmek ve ticari kullanıma hazır hale getirmek üzere çalışan İSEK üyesi MicroMedicine firması, (tıbbi)  teknoloji alanında yapılan ülkemizdeki belki de en kapsamlı özel sektör desteklerinden birini aldı (OYAK tarafından 35 Milyon $ değerinde bir yatırım ortaklığı). Bundan sonraki çalışmalarına, Türkiye öncesindeki araştırma çalışmalarını yürütmüş olduğu ve halen bazı kurucu akademik ortaklarının bulunduğu Boston’da devam edecek olan firmanın bu heyecan verici gelişimi basına da yansıdı.

Expomed 2015 Fuarında iki küme üyesi firmamız ilk kez ihracat bağlantılarını kurdular. Medica 2015 Fuarına İSEK ortak standında ilk kez katılım sağlayan ve iş bağlantısı geliştiren firmalar tarafından da erken faz girişimci başarı hikayelerine yenileri eklendi: Durmaz Teknoloji firması ile Toshiba Electronics  stratejik ürün geliştirme ortaklığı görüşmelerini tamamladı. Hayriya Teknoloji firması; Avrupa'dan, Japonya'dan ve Güney Kore'den firmalar ile yeni ve ürün odaklı işbirliği fırsatları oluşturdu (görüşülen bu firmalarla ortak ürünler konusunda işbirliği anlaşması aşamasına gelinmekte olduğu belirtilmektedir).