Haberler

İSEK, SEKTÖR İHTİYAÇLARINA YÖNELİK TEMATİK ÇALIŞTAY VE SEMİNERLERE DEVAM ETTİ

Tarih: 14.12.2015

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki offset yapılanması, 2015 yılı içinde planlanan pilot ihaleler, öncelikli konular ve çalışma usulleri hakkında bilgilendirmenin yapıldığı Sağlıkta Offset Uygulamaları Etkinliği  29 Nisan 2015 tarihinde Teknopark İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Sağlıkta Akredite Test/Analiz Labları: Bölgemizde Mevcut Durum, İhtiyaçlar, Öneriler  Çalıştayı 14 Mayıs 2015 tarihinde Teknopark İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Kümelenme üyesi firmaların ihracat ve uluslararası pazarlama ve işbirliklerini arttırma hedefine yönelik, uluslararası fuar katılımları ve uluslararası pazarlama hedefli kamu destekleri hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen Sağlık Endüstrisi Kobi’leri için Uluslararası Fuarlar Çalıştayı 15 Eylül 2015 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İnovita, İSEK, Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygar Merkezi ve Biyomedikal Enstitüsü ortaklığında 2011 yılından beri gerçekleştirilen Tematik Seminerler, 2015 yılı boyunca Salı günleri Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Enstitüsünde gerçekleştirildi. Her Salı akademik  odaklı devam eden seminerlerin arasında, İSEK kapsamında organize edilen “Tıbbi Cihaz Fikirleri için Kitlesel Fonlama” Semineri 27 Ekim 2015 tarihinde, “Sağlık Endüstrisi İhracat Odaklı Girişimler için Öneriler” semineri 4 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Araştırmadan Pazara Yenilikçi Fikirler, Ticarileşme: Seçim, Süreç, Teknik, Finans konu başlıklarını içeren “Sağlık Endüstrisinde Teknolojinin Ticarileşmesi Eğitimi 22 Ekim 2015 günü, tıbbi cihazların (CE) belgelendirmesinde, son uygulamalarda, EN IEC 62366 standardına uygunluk ile ilgili İnsan Faktörü / Kullanabilirlik Tekniğinin Tıbbi Cihazlara Uygulanması Eğitimi 7 Kasım 2015 günü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü Biyomedikal Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.