Haberler

İSEK MEDICA Fuarı’na 5 firmasıyla birlikte katıldı

Tarih: 24.11.2015

İstanbul Kalkınma Ajansı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı kapsamında “İstanbul Sağlık Endüstrisi Ar-Ge ve Yenilikçilik Kapasitesinin Geliştirilmesi” başlıklı proje ile desteklenen İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi, 16-19 Kasım tarihleri arasında 5 genç küme üyesi firma ile her sene düzenlenen ve dünyanın en büyük sağlık teknolojileri fuarı olan Medica’ya ilk kez katılım sağladı.

İKMİB önderliğinde kurgulanan Türk Pavilyonu’nda yer alan İSEK standında bu firmalar ilk kez, hem ürünlerini ve hizmetlerini uluslararası bir fuarda tanıtma fırsatı bulmuşlar, hem de yoğun stant görüşmeleri ve toplamda 23 adet B2B (birebir) görüşme yurtdışı pazarlara açılmaya çalışmışlardır.  İSEK ise diğer kümeler ile tanışmak ve işbirliklerini arttırmak amacıyla benzer kümelenme projeleri ve platformlar ile toplam 6 görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmeler sonucunda; önümüzdeki dönem özellikle Avrupa Birliği Horizon2020 program kapsamında açık çağrıların ortaklaşa değerlendirilmesi, küme ve firma ölçeğinde işbirliklerinin arttırılması, ortak etkinlik organizasyonlarının planlanması yönünde işbirliği çalışmaların hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Fuara İSEK standında ilk kez katılım sağlayan ve iş bağlantısı geliştiren firmalar başarı hikâyelerine yenileri ekledi:

Durmaz Teknoloji firması ile Toshiba Electronics  stratejik ürün geliştirme ortaklığı gerçekleştirmiştir.

Hayriya Teknoloji firması için Avrupa'dan, Japonya'dan ve Güney Kore'den firmalar ile işbirliği fırsatları ortaya çıkmıştır. Görüşülen firmalarla ortak entegre olabilecek ürünler konusunda fikir alış verişlerinde bulunularak taraflarla işbirliği konusunda anlaşma aşamasına gelinmiştir. 

Fuar fotoğrafları için tıklayınız