Haberler

Biyomedikal Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Tarih: 11.11.2015

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü "Biyomedikal Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı" açmayı planlıyor. Bu konudaki önerilerinizi ve beklentinizi duymak için sizi de paydaş anketimize davet ediyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü 1982 yılından bu yana Biyomedikal Mühendisliği alanında disiplinlerarası eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetleri yürütmektedir (http://www.bme.boun.edu.tr/). Halen 13 tam zamanlı öğretim üyesinin enstitüdeki aktif çalışma alanları Biyomalzeme, Biyomekanik, Biyomedikal Enstrümantasyon, Klinik Mühendisliği, Medikal Görüntüleme,  Biyofotonik ve Nöromühendisliktir. Enstitümüzdeki yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlı 250'yi aşkın öğrenci bulunmaktadır. Tezli lisansüstü programlara ek olarak ülkemizde biyomedikal sektörünün ihtiyaçlarına yönelik tezsiz bir yüksek lisans programı oluşturma hazırlığı içerisindeyiz. “Biyomedikal Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı” hafta içi, gündüz mesai saatleri içinde verilecektir. Programın amacı mezunlara sektörde gereken bilgi ve becerilerin kazandırılmasıdır. Programa katılabilmek için Boğaziçi Üniversitesi lisansüstü kabul koşullarını sağlamak zorunludur.Eğitim ve öğretim İngilizce yapılacaktır. Mezun olan öğrencilere Boğaziçi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans diploması verilecektir. Yeni programın hazırlanmasında biyomedikal sektöründeki paydaşlarımızla olan işbirliğine önem veriyoruz. Bu nedenle ders içeriklerinin oluşturulması için önerilerinizi duymak istedik.

Programın eğitmen kadrosu enstitümüz/üniversitemiz içinden ve sektörde faaliyet gösteren firmalardan sağlanacaktır.İleriye dönük bir işbirliği başlatmak için aşağıdaki ankete katılmanızı dileriz. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Anket linki;

https://docs.google.com/forms/d/1qfBs8vhxPBkK2vo9k0yNubSNzvJV4QXm1hKDvzYFhwI/viewform?embedded=true