Haberler

PAYDAŞ ETKİNLİKLERİ

Tarih: 23.03.2015

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ - ASO SAĞLIK ODAKLI ÜNIVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ÇALIŞTAYI

2 Nisan 2015, Perşembe, 09.00-18.00, ASO Meclis Salonu

Bilkent Üniversitesi ve Ankara Sanayi Odası ortaklığında 2 Nisan 2015 tarihinde sağlık alanında üniversite-sanayi işbirliğine yönelik bir çalıştay düzenlenecektir. Etkinlikte, Sağlık Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ve TÜBİTAK yetkilileri hem firmaların hem de akademisyenlerin faydalanabileceği fırsatlar hakkında bilgi verecek, açık program ve çağrılar kapsamında genel bir bilgilendirme yapacaktır.

Etkinlik programı, proje fikrini, Ar-Ge ihtiyacını, firma tanıtımını, araştırmalarını ya da işbirliği teklifini sunmak isteyen akademisyen ve sanayi temsilcilerin 10 dakikalık sunum yapacağı bir panel ile devam edecektir. Ayrıca her oturumda akademi ile başarılı projelere imza atmış firma temsilcilerinin tecrübelerini paylaşacağı bir başarı hikayesi sunumu gerçekleştirilecektir. Panelde sunum yapmadan firmasını ve çalışmalarını tanıtmak isteyen temsilcilere de soru-cevap bölümlerinde konuşma fırsatı verilebilecektir. Programın son kısmında ise katılım sağlayan şirket yetkilileri akademisyenler ile birebir görüşme imkanı bulacaklardır.

Etkinliğe ASO’ya kayıtlı ve sağlık alanda faaliyet gösteren geniş bir firma portföyünün yanı sıra alanın uzmanı Bilkent Üniversitesi akademisyenleri ve büyük ölçekli sağlık alanında faaliyet gösteren ilaç ve medikal cihaz firmalarının da katılımı ön görülmektedir.

Etkinliğe katılım ücretsiz olup, kayıt yaptırmak zorunludur. Kayıt olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir, detaylı bilgi için tto@bilkent.edu.tr ile bağlantıya geçebilirsiniz.

http://aso-bilkent.eventbrite.com