Haberler

2015 YILINDA SİZLERİ BEKLEYENLER

Tarih: 30.12.2014
  • HIZLA BÜYÜYEN ve GÜÇLENEN BİR SAĞLIK KÜMELENMESİ

İSEK – İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi 2015 yılında hızla büyümeyi ve güçlenmeyi ve 2015 yılında organize edeceği Genel Kurul toplantısı ile kurumsal yapılanmasını tamamlamayı hedefliyor. Yeni yılda İSEK faaliyetlerine, üniversiteler/kurumlar bünyesindeki bazı araştırma altyapılarının sanayinin ihtiyaçlarına yönelik verebilecekleri akredite hizmetlerin planlanması ile başlamayı planlıyor. İSEK paydaşlarının katkısıyla sürekli güncellenecek bölgesel stratejik öncelikler ışığında, ortak altyapıların kurulumları ve desteklenmesi için gerekli planlama ve projelendirme faaliyetlerini gerçekleştirmeyi hedefliyor. İSEK, EXPOMED ve BIO15 gibi sektörün önde gelen ulusal ve uluslararası organizasyonlarında temsiliyetini 2015 yılında da sürdürmeyi planlayan İSEK, sağlık teknolojileri odaklı İstanbul’da kurulan kuluçkalar arası (Teknopark İstanbul Biyoküp, Acıbadem Üniversitesi Biyoteknoloji Kuluçkası, İnovita Sağlık Teknolojileri Kuluçkası ...) koordinasyonu artırmak üzere kapsamlı çalışmalar yürütecek. 2015 yılı işbirliği toplantıları, bilgilendirme günleri ve sektörel etkinlikleri de kapsayacak aktif bir İSEK yılı olacak. 

  • İNOVİTA YAŞAM BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DESTEK FONU

Girişimcilerin fikirlerini ürüne dönüştürme yolunda ilk adımları daha kolay atmalarını sağlamak için kritik olan sağlık teknolojilerine özel “erken seviye girişimci/proje başlangıç destek fonu” oluşturmak üzere bir süredir devam eden çalışmalar 2015 yılında hızlandırılacaktır. Sağlık alanında faaliyet göstermek isteyen her seviyedeki destek ve yatırım fonları ile işbirlikleri de artırılacaktır. Bu konudaki gelişmeleri kısa süre içerisinde İnovita https://inovita.org/ websitemizden takip edebilirsiniz.

  • İNOVİTA SEKTÖREL EĞİTİMLERİ

İnovita, üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarını pekiştirmek üzere düzenlediği paydaş toplantılarında altı çizilen Tematik Odaklı Eğitim ihtiyacına yönelik, 2015 yılında Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygar Merkezi çatısı altında İnovita Eğitim Programları açmayı planlamaktadır. Eğitim programı ile ilgili gelişmeleri kısa süre içerisinde İnovita  https://inovita.org/ websitemizden takip edebilirsiniz.

 

  • YENİLENEN KULUÇKA HİZMETLERİ

İnovita Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi 2015 yılında yenilenen modeliyle siz değerli girişimcilerimize hizmet vermeye devam edecek. Sürekli açık başvurular, biyoteknolojiden ilaca, tıbbi cihazdan medikal IT konularında her fikre açık olma, İstanbul’da yer alan diğer sağlık kuluçkaları ile doğrudan entegrasyon, bölgesel ilk sağlık kümelenmesi İSEK faaliyetlerinden ve hizmetlerinden yararlanma fırsatı gibi bir çok konuda verilen hizmetler girişimci beklentileri göz önüne alınarak verilecektir.

Kuluçka hizmetlerimizi takip etmek için İnovita https://inovita.org/ websitemizi ziyaret edebilirsiniz.

  • TEMATİK SEMİNERLER

İnovita, Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygar Merkezi ve Biyomedikal Enstitüsü ortaklığında son üç yıldır gerçekleştirilen Tematik Seminerler, 2015 yılı boyunca salı günleri Biyomedikal Enstitüsünde gerçekleşmeye devam edecektir, seminerler ile ilgili duyuruları İnovita  https://inovita.org/ websitemizden takip edebilirsiniz. Aynı temadaki seminerlerin diğer üniversite ve kurumlara da yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 

  • DAHA NİCELERİ (ÇALIŞTAYLAR, ETKİNLİKLER, BİLGİLENDİRME GÜNLERİ, YENİ PROJELER....)

İNOVİTA AİLESİ BUGÜNE KADAR...

46 ETKİNLİK düzenledi,

1.500 KATILIMCI ile etkinlik düzenledi,

82 GİRİŞİMCİ projesi değerlendirdi.

Bugüne kadar varlığımızın destekçisi, başarımızın parçası olduğunuz için siz değerli mentorlarımıza, danışmanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, size ve sevdiklerinize mutluluk, sağlık ve sans, tüm proje vegirişimlerinizde başarı ve bereket dolu, bir yıl dileriz.