Haberler

INOVITA EKİBİ İSEK İLE BIO14 FUARINA KATILDI

Tarih: 08.07.2014

İnovita (Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu) ve İSEK (İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi), 23-26 Haziran 2014 tarihleri arasında San Diego’da düzenlenen ve dünyanın en büyük küresel biyoteknoloji fuarı olan BIO 2014 fuarına Türkiye Pavilyonu kapsamında katılım sağlamıştır. T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı koordinatörlüğünde, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Kalkınma Bakanlığı destekleriyle organize edilen Türkiye Pavilyonunun resmi açılışı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sayın Bakan açılış sonrasında İnovita standına ziyarette bulunarak, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri Uygar Merkezi ve İnovita Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi kapsamında yürütülen çalışmalar ile  İSEK – İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi girişimini tebrik etmiş, bu çalışmaların bölgesel ve ülkesel kalkınma açısından öneminin altını çizmiştir.

Fuar kapsamında yapılan stant ziyaretlerinin yanı sıra işbirliğine yönelik bire bir özel toplantılar şeklinde organize edilen ‘biopartnering’  görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.