Haberler

“Sağlık Teknolojileri ve Yaşam Bilimleri İstanbul Kümelenmesi” Katilim Daveti

Tarih: 17.12.2013

Degerli Paydasimiz,

Ülkemiz için çok önemli bir potansiyele sahip sağlık sektörünün, yüksek teknolojiye dayalı üretim yapan ve gerçek anlamda rekabetçi bir yapı kazanması için gerekli üniversite-sanayi-kamu işbirliği ortamının oluşturulmasını amaçlayan çok sayıda birbirinden bağımsız proje faaliyeti bölgemizde yürütülmektedir (örnek olarak bknz. İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) destekli İnovita ve İTAM platformları). İlgili paydaşlar arasındaki diyalog ortamını başlatmış olan bu olumlu gelişmeler sonrasında, İstanbul ve yakın çevresindeki coğrafi bölgeye ve sağlık teknolojileri temasına odaklı (yaşam bilimleri genel başlığı altında biyoteknolojiye dayalı sağlıkla ilgili güncel ve yüksek katma değerli başlıkları da kapsayacak şekilde çalışacak) bir sektörel kümelenmenin kurulma zamanının geldiğini düşünüyoruz. Bu kapsamda; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu sene başlatılmış olan Kümelenme Destek Programına “Sağlık Teknolojileri ve Yaşam Bilimleri İstanbul Kümelenmesi” başlıklı bir proje başvurusunu göndermeyi planlıyoruz.

Teknopark İstanbul koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek bu proje, gerekli tüm ortaklık ve destek mektupları toplanarak, 2013 Aralık ayı sonuna kadar ilgili bakanlığa gönderilmek zorundadır. Proje başvurusu olumlu değerlendirilirse, kümelenmeye katılımının ve kümelenme birlikteliğinin kurumsal yapısının kurulmasının 2014 yılı sonuna kadar devam etmesi planlanmaktadır.

Sizi de bölgemizde sağlık sektörünün gelişimine çok önemli bir ivme kazandıracağına inandığımız bu girişime destek vermeye ve kümelenme içinde yer almaya davet etmek istiyoruz. Bu konudaki katılım niyet beyanınızı bu sitede yer alan kurumunuza uygun kısa formu doldurarak 20 Aralık 2013 Cuma gününe kadar sevim.tekeli@boun.edu.tr adresine eposta ile göndermenizi ve 23 Aralik 2013 Pazartesi tarihine kadar da (imza sayfaları dört kopya olacak şekilde) orjinallerini asagidaki iletişim adresine ulastırmanızı rica ediyoruz.

Proje ile ilgili son bir bilgilendirme toplantısı 24 Aralık 2013 Salı günü 10.00-12.00 saatleri arasında Teknopark İstanbul konferans salonunda gerçekleştirilecektir. Toplantıya katılmak için http://istanbulsaglikkumelenmesi.eventbrite.com bağlantısı ile kayıt yapabilirsiniz. Lütfen kümelenme katılım belgelerinizi göndermek için bu tarihi beklemeyiniz. Daha detaylı bilgi almak için aşağıda irtibat bilgileri verilmiş olan proje yazım koordinasyon ekibi sorumlusu Sevim Tekeli ile, ya da proje koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan Öztürk ile irtibata geçebilirsiniz.

Bölgemizdeki sağlık sektörünün gelişimine çok önemli bir ivme kazandıracağına inandığımız bu girişime destek vereceğiniz ve katif katılım sağlayacağınız umuduyla işlerinizde kolaylıklar dileriz.

KATILIM FORMLARI VE DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Sevim Tekeli Iletisim Adresi

Bogazici Universitesi Kandilli Kampusu

Biyomedikal Binasi, Inovita Kulucka 3.Kat

Ofis: 02165163482

Mobil: 05353629372