Haberler

Başarı Hikayelerimiz

Tarih: 18.10.2018

 

İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi üyelerimizin başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyoruz.  

Üyelerimizden Oruba Medikal Teknoloji firmasının ÜROFLOWMETRE isimli ürünü Devlet Malzeme Ofisi web sitesinde satışa sunulmuştur. 

 

Küme üyelerimizden Inofab/Spirohome tarafından astım ve KOAH hastalarına yönelik geliştirilen nefes test cihazı ve mobil uygulamadan oluşan dijital sağlık platformu projesi Forbes dergisini Ekim sayısında tanıtılmıştır.

Küme üyelerimizden radyoloji ve MR görüntüleme üzerine çalışan Telemed firması Ocak 2018 tarihinde düzenlenen 17TH Asian Oceanian Congress Of Radiology kongresinde sponsor olarak yer almıştır.

Sağlık alanında diğer bir başarı hikayesi, İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) tarafından gelmiştir. Üniversite ve girişimci akademisyenlerin kurduğu InnowayRG'nin geliştirdiği ameliyat sürelerini kısaltan tek kullanımlık ve beyin dokusuna zarar vermeyen ekartörün patenti 3.2 milyon TL değerleme ile GRAVITY Health Technologies firmasına lisanslanmıştır. Prof. Dr. Serdar Baki Albayrak ve Doç. Dr. Ayhan Olcay tarafından geliştirilen beyin tümörleri ve serebrovasküler cerrahi alanlarında olmak üzere beyin cerrahisinin diğer uğraş alanlarında da kullanılabilen mikrodiseksiyonu kolaylaştıran ve ameliyat sürelerini kısaltan tek kullanımlık ve beyin dokusuna zarar vermeyen ekartör, İAÜ ve InnowayRG'nin verdiği lisans ile ürün sanayiye aktarılarak pazara ulaşması hedeflenmiştir. Firmayla ilgili bilgi için tıklayınız.