Haberler

DİJİTAL SAĞLIK ÇÖZÜMLERİ-İDEATHON

Tarih: 18.07.2018

TTGV’nin 2018 yılında HİT Yatırım Programı ile başlattığı sağlık sektörü odağındaki faaliyetleri, “Dijital Sağlık” temasındaki Ideathon etkinliği ile devam ediyor. Gerçekleşecek Ideathon ile hedeflenen, “Dijital Sağlık” konu başlığında ihtiyaç olarak karşılığı doğrulanmış   özgün/yenilikçi   çözümlerin   belirmesini   tetiklemek   ve   ekosistemde   yeni   sağlık girişimlerinin filizlenmesi için bir kaynak oluşturmak. Sağlık sektöründen katılımcılar yaşadıkları ya da gözlemledikleri problemleri/ihtiyaçları ortaya koyarken, girişim geliştiriciler ise fikirlerinin bir girişime dönüşmesini simüle ederek, daha ilk günden gerçek anlamda pazarda karşılığı bulunacak ticari ürün fikirlerinin ortaya konulması üzerine çalışma imkanı bulabilecekler.

 

Ideathon’da sağlık sektörü profesyonelleri ile birlikte yine sağlık sektöründeki ihtiyacı ya da problemi anlamış, fakat bunu işe dönüştürememiş uzman/profesyonellerin yanı sıra girişim kurma heyecanına sahip ve gelişime açık girişimcilerle aynı ortamda bir gün süre ile birlikte çalışabilecekleri bir ortam sağlanması  amaçlanmıştır.Uzun  vadede  Ideathon  ve  benzeri  etkinliklerde  oluşturulan  fikirleri HİT Yatırım Programında desteklemek isteyen TTGV, yeni yatırım fırsatlarını daha erken aşamada yönlendirme fırsatını sunmayı hedeflemektedir.

 

11  Ağustos  2018  Cumartesi  günü  Yeditepe  Üniversitesi  Kayışdağı  Kampüsü'nde  bir  gün  sürecek Ideathon etkinliğine katılım için son başvuru tarihi 6 Ağustos 2018. Etkinliğe online olarak kayıt olmak için http://www.ideathon.ttgv.org.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Ödül olarak birinci olan takımın tüm üyelerine 750 TL'lik, ikinci olan takımın tüm üyeleri 500 TL'lik ve üçüncü olan takımın tüm üyelerine de 250 TL'lik hediye çeki verilecektir.