Haberler

Tübitak Sağlığa Özel Proje Destek Çağrıları Bilgi/Hazırlık Çalıştayı!

Tarih: 31.07.2013

Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu'nun 15 Ocak 2013 tarihinde yapılan 25. toplantısında, sağlık alanı ülkemiz ArGe faaliyetlerinde öncelikli olması gereken alanlardan biri olarak belirlenmiştir  (http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/64_2013_106.pdf). TÜBİTAK, nispeten daha yüksek bütçeli projelere destek verebilen ve tematik odaklı proje mekanizmalarını kullanarak (1003 ve 1511) son bir ay içinde peş peşe yeni çağrılara çıkmıştır. Aman dikkat, bu çağrılar yaz ve bayram programınızı değiştirebilir, çünkü hepsi çok heyecan verici ve çoğunun ilk aşama başvuruları göndermek için de son tarihler de Eylül ayının başında!

 

Bu proje mekanizmaları konusunda daha detaylı teknik bilgi almak, deneyimleri paylaşmak, mevcut altyapı olanaklarını tanımak ve projenizi bir üst seviyeye taşımak için kritik gördüğünüz hizmet ve ArGe paydaşlarınızla buluşmak için Boğaziçi Üniversitesi LifeSci&İnovita olarak 14 Ağustos Çarşamba günü tüm gün sürecek bir etkinlik planlıyoruz. 

 

Proje çağrıları teknik bilgilendirmeleri TUBİTAK-TEYDEB-BILTEG çağrı sorumlusu Ömer ÖĞREDİCİ'nin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

Takviminizi şimdiden işaretleyiniz. Bu etkinliğe özel bir katkı sunmak (kısa sunum, tanıtım posteri/masası, broşür, proje ortak arayışı... vb.),  bizlerle temas geçiniz.

 

Etkinlik ve çağrı detayları için tıklayınız.

Çalıştaya kayıt yaptırmak içinhttp://tubitaksaglikcagrilari.eventbrite.com/