Haberler

BAŞARI HİKAYELERİ

Tarih: 16.11.2016

Garanti Bankası'nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) işbirliğiyle bu sene 10.’sunu düzenlediği yarışma kapsamında, "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Kategorisi” birincisi Mene Research firmasının kurucusu Şule MENE seçilmiştir. Firma, 2009 yılında kurulmuş olup, ABD, Avrupa ve Orta Doğu’da klinik araştırmalar yürütmesinin yanı sıra ilaç saklama ve taşıma sistemleri ile klinik çalışmaları da yürütmektedir. Firma ile ilgili detaylı bilgi için www.meneresearch.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giyilebilir vücut sensörleri , neuo science, bio-feedback, bio-mekanik konularında hizmet veren üyemiz Hayriya Teknoloji, VESTEL ile yatırım sözleşme imzaladı. Son dönemde TÜBİTAK - MAM Teknoloji Serbest Bölgesine taşınan firma ile ilgili detaylı bilgi için www.hayriya.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Küme üyelerimizden Hemodyn firması, Otomatik Hastaya Özel Biyomekanik Benzetim ve Analiz Platformu projesi ile Bilişim Teknolojileri kategorisinde TÜBİTAK-Bireysel Genç Girişimci Desteği almıştır. Hemodyn, kalp ve damar sisteminin, mekanik model tabanlı olarak sanal ortamda benzetimini yapan bir platform üzerine çalışmaktadır. Platform Bilgisayarlı Tomografi (BT), Magnetik Rezonans Görüntüleme (MRG), Eko Kardiyo Grafi (EKG) gibi gerçek hasta verilerinin kullanıldığı benzetim platformu ile cerrahi planlama hizmeti sunmaktadır. Detaylı bilgi için www.hemodyn.org adresini ziyaret edebilirsiniz.