İSTANBUL SAĞLIK ENDÜSTRİSİ KÜMELENMESİ EXPOMED 2014

Tarih: 03.04.2014
Yer: TÜYAP

3-6 Nisan 2014 tarihlerinde TÜYAP’ta gerçekleşecek olan 21. Uluslararası İstanbul Tıbbi Analiz, Teşhis, Tedavi, Rehabilitasyon Ürün, Cihaz, Sistem, Teknoloji, Donanım ve Hastaneler Fuarı - Expomed 2014 Fuarı'na Sağlık Teknolojileri ve Yaşam Bilimleri İstanbul Kümelenmesi (kısaca İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi-İSEK) olarak katılım sağlayacağız.

Oldukça geniş bir alanda yer alacak olan İstanbul Sağlık Kümelenmesi faaliyetleri fuarda aşağıdaki alt başlıklar altında gruplanacaktır:

1. Kümelenme bünyesinde yer alan kulucka seviyesindeki firmalar (form dosyalar kısmındadır)

2. ArGe projeleri ve yenilikçi fikirler poster alanı (form dosyalar kısmındadır)

3.Kümelenme üyesi (ya da adayı) üniversite merkezleri,

İSEK olarak 8 üniversite, 18 kuluçka firması, 35 poster ile sizleri 7. holde bekliyoruz.

Expomed fuarı genel yerleşim plan ve İSEK planına (turuncu alan) Dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz.

Fuar ücretsiz giriş hakkı için online biletinizi http://isme3.infosalons.biz/reg/EXPOMED14TK/tr/start.asp linki üzerinden indirebilirsiniz

TÜYAP lokasyon ve ulaşım bilgilerine:

Google Maps Krokisi için tıklayınız

 

1. Poster alanı için poster ölçüsü nedir?

   A0 (841 x 1189 mm) Dikey Format olarak posterler kabul edilmektedir.

2. Poster alanına daha önce sunduğum bir poster ile katılabilir miyim?

    Evet, belirtilen ölçülerde olan posterler kabul edilecektir.

3. Kendim katılamasam da poster gönderebilir miyim?

    Evet, ancak katılım sınırlı olduğu için gönderim tarihi önemlidir.

4. Fuarda ayrıca standımız var ancak poster alanında posterimi sergileyebilir miyim?

    Evet, poster alamızda yenilikçi fikrinizi, projenizi sergileyebilirsiniz.

5. Girişimciyim, poster alanında yer alabilir miyim?

  Evet, posteriniz ile yer alabilirsiniz.

 

 

1. Fuarda başka bir alanda standım var ancak orayı bırakarak (sözleşme iptali) sizin standınızda yer alabilir miyim?

   Fuar sözleşmesi gereği bu mümkün olmamaktadır. Kümelenme alanının kısıtlı olması nedeniyle fuarda ayrı olarak yer almak daha etkili olacaktır.

2. Ar-Ge faaliyetlerim dışında bir ticari faaliyetim için tanıtımı bu alanda yapabilir miyim?

   Hayır, bu alan girişimci ve Ar-Ge faaliyet alanı için ayrılmıştır.

3. Stand alanında hangi imkanlar verilmektedir?

   Kuluçka firmalar için verilecek stand alanlarında masa-sandalye ve görüşmelerin yapılabilmesi için ortak masalar ayarlanacaktır.

4. Kümelenmeye üye değilim, ücretsiz stand imkanından faydalanabilir miyim?

Kümelenmemize üye olan kuruluşlara özel verilen ücretsiz standlar için https://www.inovita.org/event.php?id=88&up=1 adresinden ilgili formları göndererek üyeliğinizi hemen gerçekleştirebilir, ve ücretsiz stand imkanımızdan yararlanabilirsiniz.

 

   

Expomed Fuarı kapsamında düzenlenecek işbirliği toplantı bilgileri aşağıda verilmiştir. İlgilendiğiniz toplantılar için katılım durumunuzu, aşağıda iletişim bilgileri verilen yetkili kişilere iletmenizi rica ederiz.

 

1.       Fuar kapsamında yer alacak Fransız firmaların onuruna, Fransız Sarayı’nda düzenlenecek olan ve sektördeki Fransız-Türk camiasının hazıra bulunacağı kokteyl  2 Nisan Çarşamba günü saat 19.00-21.30 arasında düzenlenecektir. Katılım daveti sınırlı sayıda olup, katılım durumu ve detaylı bilgi için İstanbul@ubifransce.frmail atabilir veya 0212 393 03 03 telefonunu arayabilirsiniz.

 

2.       4 Nisan 2014 tarihinde Baden Württemberg International ,  Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Ekspomed kapsamında ikili işbirliği görüşmeleri düzenlemektedir. Katılım durumunuz ve detaylı bilgi için 0212 363 05 60 nolu faks ve ya icim.aksakal@dtr-ihk.de mail adresi üzerinden İçim Aksakal’a bildirmenizi rica ederiz.

 

3. EKSPOMED-LABTEKMED 2014 FUARI İLE EŞ ZAMANLI ALIM HEYETİ DUYURUSU; T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde, Genel Sekreterliği organizasyonuyla “Ekspomed-Labtekmed 2014” fuarı ile eşzamanlı olarak, 9 ülkeden 19 firmanın katılımının gerçekleşeceği bir Alım Heyeti Programı düzenlenecektir. Aşağıda ayrıntıları yer alan program çerçevesinde, 02 Nisan 2014 Çarşamba günü Türk firmaları ile yabancı firma yetkililerinin birebir görüşme imkânı bulacakları ve katılımın ücretsiz olduğu ikili iş görüşmeleri gerçekleşecektir.

            Bu çerçevede, konuk firma temsilcileri ile İkili İş Görüşmeleri programına katılmak isteyen firmalarımızın (http://tinyurl.com/ekspomedalimheyeti2014) linkinde yer alan Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve 01 Nisan 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, elektronik ortamda müracaat etmeleri gerekmektedir.

          

Kümelenmemize üye olmuş bulunan mikro ve küçük ölçekli kuluçka firmalarına ücretsiz katılım imkanı verilecektir.

Ayrıca kümelenme firmalarımıza hizmet vermekte olan ya da ürün satış aşamasına yeni geçmiş firmaların tanıtımları için de yukarıdaki bu alanlara komşu bir Medikal Teknolojileri Üretim ve Destek alanı ayrılmıştır. Bu alan için de kümelenmemiz yönlendirmesi ile başvuru yapan firmalara özel bir fuar katılım ücreti uygulanacağı belirtilmiştir.

Fuar süresince ayrıca planlanan diğer kümelenme faaliyetleri, sergiler ve seminer programı ile ilgili olarak detaylı bilgileri buradan takip edebilirsiniz.

Expomed fuarı genel yerleşim plan ve İSEK planına (turuncu alan) Dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz.

Fuar ile ilgili genel bilgiye http://www.expomedistanbul.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılım ile ilgili formlara Dosyalar kısmından ulaşabilirsiniz.