GİRİŞİMCİLİK: ENGELLERİ AŞMA SANATI

Tarih: 03.12.2013
Yer: Kandilli

Eğitimin Adı                            :   2.Girişimcilik Eğitimi - Genel Girişimcilik - GİRİŞİMCİLİK: ENGELLERİ AŞMA SANATI

Eğitimin Yeri                           :   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü,  BME-TAM Binası

Eğitimin Başlangıç Saati          :  14.00

Eğitim Süresi                          : 1 saat

Eğitimi Veren Kişi                    :  Barhan ÖZCE

2.Girişimcilik Eğitimi - Genel Girişimcilik başlığında ikinci seminer Sn.Barhan ÖZCE tarafından verilecektir.

Seminerin konusu  GİRİŞİMCİLİK: ENGELLERİ AŞMA SANATI olup, seminer 3.12.2013 tarihinde saat 14.00-15.00 arasında Kandilli Kampüsünde düzenlenecektir.

Seminerlerimizde kontenjan sınırı olup, katılmak için tıklayınız.

Barhan Özce, Saint Joseph Lisesinden mezun olduktan sonra Fransa’da “INSA de Lyon”da Elektronik Mühendisliğinde B.Sc. ve “Signal Processing” alanında M.Sc. yapmıştır. 1981 yılında Nice’de “IBM Research Center La Gaude”da tasarımcı olarak çalışmıştır. Türkiye’ye döndükten sonra PTT ARLA’da (PTT Araştırma Laboratuarı) görev almıştır. 1984 yılında Nortel Netaş’a katılan Barhan Özce, Müşteri Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Ürün Yönetimi, Sözleşme Yönetimi, Stratejik Planlama, Kurumsal Pazarlama ve Satış, Uluslararası Pazarlama ve Satış fonksiyonlarında görev almıştır. 2006 Haziran ayında Netaş’taki Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak, Temmuz 2006’da Stratagem Danışmanlık ve Eğitim şirketine geçmiş ve yönetici ortak olarak çalışmaya başlamıştır.

Barhan Özce, 1994 – 2004 yılları arasında Bosna, Makedonya, Romanya, Fas, Nijerya, Cezayir, KKTC, İran, Ürdün, Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Bangladeş ve Arjantin’de görevdeyken farklı kültürlere sahip kişilerin çalıştığı bölümlerin yöneticiliğini yapmıştır. Kazakistan’da “Vesnet” ve Fas’ta “Netas Maroc” şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Uluslararası Pazarlama ve Satış görevine başladığı 1994 yılında Netaş’ın tek rakamlı milyon dolar seviyesindeki ihracatını 40 milyon doların üzerinde bir seviyeye gelmesinde lider rolü üstlenmiştir. Gene aynı dönem içinde, Netaş’ın uluslararası distribütör ağını genişletmiş ve Netaş’ın ana firması Nortel’e yaptığı ihracatın katlanarak artmasını sağlamıştır.2000 yılında Nortel bünyesinde “Top Talent” seçilmiş ve 2002 yılında Netaş Çalışanlarının Gelişmesine ve Eğitimine katkısından ötürü özel ödül almıştır.

Barhan Özce, Uluslararası Yatırımcılar Derneği, YASED’in ArGe Çalışma Grubu Başkanıdır. Yatırım Ortamı İyileştirme Koordinasyon Kurulu YOIKK’in Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve ArGe Teknik Komitesinin üyesidir.Barhan Özce, Stratagem Danışmanlık ve Eğitim firmasının yönetici ortağı olmanın yanı sıra, Boğaziçi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Işık Üniversitesi ve Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültelerinde son sınıf öğrencilerine yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak “Management” dersi vermektedir. Barhan Özce, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.