TEKNOLOJİ TRANSFER VE LİSANSLAMA SÜREÇLERİ

Tarih: 26.11.2013
Yer: Kandilli BME AZ/18

Eğitimin Adı                            :   2.Girişimcilik Eğitimi - Teknoloji Transfer ve Lisanslama Süreçleri - LİSANSLAMA SÜREÇLERİ

Eğitimin Yeri                           :   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü,  BME-TAM Binası

Eğitimin Başlangıç Saati          :  14.00

Eğitim Süresi                          : 1 saat

Eğitimi Veren Kişi                    :  Gökhan GÜNER

2.Girişimcilik Eğitimi - Teknoloji Transfer ve Lisanslama Süreçleri başlığında ilk seminer Sn. Gökhan GÜNER tarafından verilecektir.

Seminerin konusu LİSANSLAMA SÜREÇLERİ olup, seminer 26.11.2013 tarihinde saat 14.00-15.00 arasında Kandilli Kampüsünde düzenlenecektir.

Seminerlerimizde kontenjan sınırı olup, katılmak için tıklayınız.

Gökhan Güner, girişimcilik, yatırım ve mühendislik konularında toplam 15 yıllık iş tecrübesine sahiptir. Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü tamamladıktan sonra University of California Santa Barbara Üniversitesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde VLSI design and testing (entegre devre tasarımı ve testi) üzerine yüksek lisans ve PhD (abd.) yapmıştır. Bu süre içerisinde, Teknoloji Yönetimi Programı’na katılmış olup Üniversite ile ortak projeler için Lucent Technologies’de araştırma mühendisi olarak görev almış ve Xilinx, Nanomotion gibi çeşitli ileri teknoloji mühendislik firmalarında çalışmıştır. 2001-2006 yılları arasında, Amerika’nın önde gelen elektronik dizayn firmalarından Cadence Design Systems ve kablosuz iletişim cihazları imalatçısı ve dünyanın önde gelen radyo link üreticilerinden Moseley Wireless Solutions’da mühendis ve proje yöneticisi olarak yer almıştır. Aynı dönemde, bir yüksek teknoloji start-up şirketi olan SanBar Networks’ün de kurucu ortağı olmuştur. Financial Times tarafından dünyanın en iyi üç MBA okulundan biri olarak gösterilen London Business School’dan girişimcilik, Venture Capital/Private Equity ve finans konularında MBA derecesini alarak Türkiye’ye dönmüş ve Global Yatırım Holding ve PDF Kurumsal Finansman şirketlerinde iş geliştirme, yatırımlar, özelleştirmeler ve M&A alanlarında çalışmıştır.

Gökhan 2010’dan itibaren İnventram’da İş Geliştirme ve Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Şu anda ikisi biyoteknoloji ve biri uzay ve havacılık alanında olmak üzere üç üniversite şirketinin kuruluş ve finansman bulma süreçlerini yönetmekte olup, ağırlıklı sağlık ve biyoteknoloji alanında olan 20’nin üzerinde buluş ve teknolojinin uluslararası ölçekte patentleme ve lisanslama faaliyetlerini yürütmektedir.