GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMA SÜREÇLERİ

Tarih: 03.12.2013
Yer: Kandilli

Eğitimin Adı                            :   2.Girişimcilik Eğitimi - Genel Girişimcilik - GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMA SÜREÇLERİ

Eğitimin Yeri                           :   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü,  BME-TAM Binası

Eğitimin Başlangıç Saati          :  15.00

Eğitim Süresi                          : 2 saat

Eğitimi Veren Kişi                    :  Mehmet SANLI

2.Girişimcilik Eğitimi - Genel Girişimcilik başlığında üçüncü seminer TEB Girişim Evi Proje Koordinatörü Sn. Mehmet SANLI tarafından verilecektir.

Seminerin konusu GİRİŞİMCİLİK VE İŞ KURMA SÜREÇLERİ olup, seminer 3.12.2013 tarihinde saat 15.00-17.00 arasında Kandilli Kampüsünde düzenlenecektir.

Seminerlerimizde kontenjan sınırı olup, katılmak için tıklayınız.

Mehmet Ş. Sanlı 1990 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitimi kapsamında, sistem kurma ve geliştirme, yöneylem araştırması, yönetim sistemleri modelleme, yatırım projelendirme, yatırım analizi, üretim yönetimi ve işletme yönetimi konularında çalışmalar yapmıştır. 20 yıllık çalışma döneminde meslek analizi, TKY ve kalite yönetim sistemleri, proje yönetimi, girişimcilik, iş kurma, iş planlaması, küçük ve orta boy işletme yönetimi, kurumsallaşma ve işletme geliştirme alanlarında proje tasarımı ve uygulaması hizmetleri vermiştir.

1998 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile girişimcilik ve iş kurma hizmetleri yanında işletme geliştirme ağırlıklı çalışmalarda yer alan Mehmet Ş. Sanlı, özellikle ülkemize uygun işletme geliştirme yöntemlerinin geliştirilmesi ve KOBİ'lerde uygulanmasında yoğunlaşmıştır. Bu kapsamda; iş planına dayalı işletme yönetimi, süreçlerle yönetim, kurumsallaşma, KOBİ'lerde pazarlama, işletmelerde büyüme dönemi yönetimi konularında danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir. Diğer yandan, kuruluşlarda stratejik planlama ve yönetimi uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda özellikle KOBİ'lerde stratejik gelişmelere uygun yeniden yapılandırma hizmetleri vermektedir. 

KOBİ'lere yönelik hizmetleri kapsamında farklı ölçek, sektör ve bölgelerde bugüne kadar çok sayıda projeler gerçekleştiren Mehmet Ş. Sanlı, ülkemizde KOBİ'lere destek olan TTGV vb. kurumların danışmanlık havuzlarında yer almaktadır.

Mehmet Ş. Sanlı, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanan ve uygulanmakta olan TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Programı ve TEB KOBİ Danışmanı Yetiştirme Programlarında da eğitmen olarak yer almaktadır.