KOSGEB-UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ 9.GÜN

Tarih: 30.06.2013
Yer: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KANDİLLİ YERLEŞKESİ

Eğitimin Adı                            :   UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ 9.GÜN

Eğitimin Yeri                          :   Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü,  BME AZ-18 nolu sınıf

Eğitimin Başlangıç Saati    :  10:00

Eğitim Süresi                        : 8 saat

Eğitmen Adı                           :  Salih Keskin

İş planı yazımı ve sunumunda dikkat edilecekler-- Modül  4 2020 yılında müşteri hassasiyetlerinin tanımı 
Deneyim paylaşımı ve özgün girişimcilik örneklerinin aktarılması,
Yeni nesil girişimcilik anlayışının dünyadaki uygulamaları,
Dünyada Türkiye’de ürün geliştirme yöntemleri ve stratejileri? 
Yapılan işin farklı bir yönünü bulma 
Grup çalışmalarının sunumlarının yapılması ve birinci grubun seçilmesi

 

Deneyimlerin Paylaşılması

 

Uzman Konuk Misafir

 

“İnovita– Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi ilk eğitimini “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” olarak düzenledi.

 

Projemiz kapsamında düzenlenen ilk eğitim girişimcilerimiz ve girişimci adaylarımızın KOSGEB desteklerinden yararlanabilmesi için ücretsiz olarak KOSGEB-Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi olarak düzenlenmiştir. 14 Haziran -30 Haziran 2013 tarihleri arasında uzman eğitmen Salih KESKİN tarafından verilen eğitim 70 saatte 28 kişinin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Eğitim içeriği; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme, iş planı yazımı ve sunumunda dikkat edilecekler, atölye çalışmaları, iş planı kavramı ve öğeleri-pazar araştırması-pazarlama planı, vs. gibi konularda verilmiş olup aktif katılım sağlanmıştır.

Etkinlik kapsamında işlenen konular ayrıca yaşam bilimleri ve sağlık teknolojileri alanında faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarından gelen uzman konuk misafirlerimizin katılımı ve verdikleri sektöre yönelik uygulama örnekleriyle pekiştirilmiştir. Her ders işlenen konuyla paralel olarak gerçekleştirilen seminerlerde uzman konuklarımız iş hayatında girişimci olarak yaşadıkları deneyimleri ve kendi hikâyelerini girişimcilerimiz ile paylaşarak gerçek dünyadan kesitler sunmuşlardır. Bu seminerler kapsamında misafir konuklarımız; iş fikri geliştirme, yatırımcı bulma, finansal analiz, pazar analizi, hukuksal durum analizi, sunum ve pazarlama teknikleri gibi birçok konuda deneyimlerini paylaşmışlardır.

Projemiz kapsamında düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi önümüzde aylarda dönemsel olarak tekrarlanacak olup, ücretsiz olarak yararlanmak için info@inovita.org adresinden bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgi almak için Etkinlikler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.