İnovita Uygulama-Hedefli Araştırma Ortaklığı Uluslararası Değerlendirme Çalıştayı

Tarih: 16.04.2012
Yer: Kandilli

İnovita Uygulama-Hedefli Araştırma Ortaklığı Uluslararası Değerlendirme Çalıştayı” düzenlendi.

İnovita Uygulama-Hedefli Araştırma Ortaklığı Uluslararası Değerlendirme Çalıştayı 16 Nisan 2012 Pazartesi günü, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsünde düzenlendi. Daha önce İnovita-HayalEt işbirliği kapsamında seçilen projelerden örnekler, ABD’de yaşam bilimleri alanında büyük başarılar elde etmiş Wallace H. Coulter Vakfı temsilcileri ile vakfın mali destek programlarından yararlanmış Drexel, Duke, Johns Hopkins Üniversitelerinden gelen uluslararası akademisyenler ve yatırımcılar önünde sunuldu. Değerlendirme panelinin uluslararası konukları aşağıda verilmiştir:

 

Rifat Pamukcu, Midway Pharmaceuticals

Barry Myers, Biomedical Engineering Department, Duke Üniversitesi

Yousepf Yazdi, Center for Bioengineering Innovation & Design, Johns Hopkins Üniversitesi,

Elliot McVeigh, Biomedical Engineering Department, Johns Hopkins Üniversitesi

Tolga Erkmen , ICCE Systems

Aydin Tozeren, Drexel Üniversitesi

Hasan Ayaz, Drexel Üniversitesi                             

Gozde Senel, Drexel Üniversitesi

 

Sunulan projeler hakkında kısa bilgilere İnovita proje destek web sayfasından ulaşılabilir (http://www.inovita.org/?sayfa=hayalet). Sunulanlar arasından seçilen üç projenin bir sonraki gün rektörlükte yapılacak İnovita Ortaklık Forumu’nda kısaca tekrar sunulmasına karar verildi.

 

Çalıştayın en son kısmında, yaşam bilimleri ve teknoloji alanında Coulter modelinden ilham alarak oluşturulmaya başlanan, uygulama-hedefli proje destek havuzu kurulum süreci ve gelişim stratejisi, tüm katılımcılarla bir yuvarlak masa formatında değerlendirildi.  Uluslarası değerlendirmeciler proje portföyünde yer alan projelerin önemli bir potansiyeli gösterdiğini belirttiler ve proje destek mekanizmasının kalıcı ve daha profesyonel bir hale getirilmesini tavsiye ettiler. İnovita yetkilileri bu konuda full-time bir personel desteğinin sağlanacağını ve önemine inandıkları bu alandaki faaliyetlerin artması için, kamu ve özel sektörden özel bir ek fon arayışında bulunduklarını belirttiler.

16 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 14.00-18.00 arasında,

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsünde yapılacaktır.