EXPOMED 2019 INOVASYON ALANI

Tarih: 28.03.2019
Yer: Tüyap

 

28-30 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Expomed Fuarında, Marmara Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) destekleri ile 3. holde “İnovasyon Alanı” organize edilmiştir.

İnovasyon Alanı dâhilinde; Ar-Ge faaliyetlerine dayanan ürünlerini tanıtan her yaştan 16 girişimci firma, 5 üniversite araştırma merkezi & sivil toplum kuruluşu & kamu katılımı ve kamu -özel sektörden davetli konuşmacıların katılımı ile Panel Programları düzenlenmiştir.

Her sene güçlenerek büyüyen Inovasyon Alanı; fuarda sektöre yenilik getirmesi planlanan ürünlerin sergilendiği, start-up fikirlere özel fırsatların sunulduğu ortak buluşma noktası olmuş, uzman konuşmacıların katılımıyla güncel konuların tartışıldığı panel programları ile de hem kamudan hem de özel sektörden büyük ilgi görmüştür. Inovasyon Alanı resmi açılışı; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yetkilileri, sektörel dernek ve özel sektör temsilcileri ve küme kurul yöneticileri katılımı ile gerçekleşmiştir.

Fuar kapsamında ayrıca 30 Mart 2019 Cumartesi günü İSEK (İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi) 3. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilmiştir.