ÜSİMP Kongresi

Tarih: 20.06.2012
Yer: Sabancı Universitesi

İnovita, Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİMP) ‘in 20-21 Haziran 2012 tarihlerinde Sabancı Üniversitesi’nde düzenleyeceği 5. Ulusal Kongresi ‘ne destek veriyor.

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu-ÜSİMP, ülkemizde üniversite sanayi işbirliği sorunları üzerinde görüş alışverişinde bulunmak, etkin ve verimli bir biçimde yürütülmesini sağlamak üzere öneriler geliştirmek, bu önerilerin gerçekleştirilmesi yönünde çaba sarf etmek ve gerekli girişimlerde bulunmak için bir araya gelen merkezler aracılığı ile 2007 yılında çalışmalarına başlamıştır.

Bugüne kadar üniversite sanayi işbirliğinin yaygınlaştırılarak ülkemiz rekabetine katkı sağlaması için öneriler geliştirilmesi amacıyla dört ulusal kongre düzenleyerek çalışmalarına devam eden ÜSİMP, 2012 yılında "Üniversite Sanayi İşbirliği Sürecinin Yönetimi" teması ile İstanbul’da 5. Ulusal Kongresi’ni düzenleyecektir. Üniversite sanayi işbirliği süreci konusunda önemli çalışmalarda bulunan yabancı konuşmacıların da deneyim paylaşımında bulunacağı 5. ÜSİMP Ulusal Kongresi; Türkiye’nin tüm üniversitelerinden akademisyenleri ve öğrencileri, iş dünyasından temsilcileri, ülkemizin kalkınma alanında çalışan beyinlerini ve ilgili paydaşlarını bir araya getirecektir.

Kongrenin ana teması "Üniversite Sanayi İşbirliği Sürecinin Yönetimi" olarak belirlenen Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu-ÜSİMP 5. Ulusal Kongresi’nin alt temaları; "Stratejik AR-GE Yönetimi Süreçleri", "Entelektüel Varlık Yönetimi", "Arayüzlerin Rolü ve Yönetimi", "Üniversite Sanayi İşbirliğinde Performans Yönetimi" ve "Üniversite Sanayi İşbirliğinde Kamu Yönetiminin Rolü" olarak belirlenmiştir.

 

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.usimpkongre2012.org  adresini ziyaret edebilirsiniz.