İSEK-ASELSAN-TEKNOPARK İSTANBUL ORTAKLIĞINDA BİYOSENSÖR ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Tarih: 09.07.2018
Yer: Teknopark İstanbul Turgut Özal Salonu

 

İSEK (İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi)-Aselsan ortaklığında ve Teknopark İstanbul ev sahipliğinde, 2 Temmuz 2018 günü “Halk Sağlığı Tarama Uygulamaları için Biyosensör Teknolojileri Yetkinliklerimiz Çalıştayı’’ etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinliği bir masa etrafında tanışma ve beyin fırtınası şeklinde gerçekleştirmek için öncesinde yaygın duyuru yapılmamış olup, konu ile ilgilenebilecek ve küme üyesi firmalara eposta ve telefon yolu ile katılım daveti ulaştırıldı. Ana amaç halk sağlığı taramalarında kullanılabilme potansiyeli bulunan ve THS seviyesi 4 ve üzerindeki biyosensör teknolojilerinin Aselsan tarafından topluca değerlendirilmesiydi.

Etkinliğe davetli toplam 18 firma ve kurum temsilcisi ile Aselsan firmasından; Ulaşım, Güvenlik, Enerji Ve Otomasyon Sistemleri (UGES) sektör başkanı, Trafik, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri grup başkanı ile proje lideri katılım sağladı. Toplantıda katılımcı firmalar ve ilgili kurumlar kısa tanıtım sunumları yaparak projeleri hakkında bilgileri paylaştı.

Bu etkinliğe farklı sebeplerle katılamayan ya da katılması gerektiğini düşünen üyelerimiz İSEK idari ekibi ile temasa geçerek faaliyet konularını güncelleyebilirler veya tanıtım dökümanlarını gönderebilirler, bunlardan uygun olanlar etkinlik sonrası değerlendirme raporuna eklenecektir.