Dijital Sağlık Girişimcisi Olmak

Tarih: 07.03.2017
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü AZ-19

 

DİJİTAL SAĞLIK GİRİŞİMCİSİ OLMAK

Merthan Öztürk

İNOFAB

 

About the Seminar:

Dijital sağlık girişimcisi olmak:

Medikal sektörün en popüler başlıklarından olan “kişisel sağlık”, “mobil sağlık”, “sağlıkta nesnelerin interneti”, en yaygın ismiyle ise “dijital sağlık” konusu üzerine kavramların sorgulanacağı ve fikirden pazara giriş süreçlerine dair ürün geliştirme yolculuğunun örnekler üzerinden tartışılacağı bir seminer olacaktır.

 

 About the Speaker:

Merthan, tasarım odaklı düşünce metodu ile mesleki yaklaşımını şekillendiren  ürün ve deneyim tasarımcısı.

ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden mezun olduktan sonra Inofab 'in kurucu ortaklarından olarak girişimcilik yolculuğuna başladı. Eğitim ve profesyonel hayatında ağırlıklı medikal ürünler olmak üzere yerli ve yabancı firmalar için tasarım projelerinde çalıştı. Bu projelerle ulusal ve uluslararası tasarım ve girişimcilik yarışmalarında dereceler aldı.

Merthan şuan Inofab bünyesinde interdisipliner bir ekip ile, solunum hastalarına yönelik dijital sağlık ürünü "Spirohome" üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Astım,Koah hastalarının akciger sağlıklarını takip edebildikleri solunum testi cihazı ve mobil platform olan “Spirohome” ile Merthan ve ekibi, insanların tedavi ve takip deneyimlerini değiştiriyorlar.

Merthan profesyonel alandaki çalışmalarının yanı sıra, “medikal ürün tasarımı süreçlerinde paydaş analizleri” konusu üzerine yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Anabilim Dalında sürdürmektedir.