İnovita Türkiye’de ilk kez gerçekleşen 15. Avrupa Biyoteknoloji Kongresi’ne katıldı.

Tarih: 23.09.2012
Yer: İstanbul-The Grand Cevahir Hotel

Tüm dünyada Biyoteknoloji sektörüyle yakın ilişki içinde bulunan pek çok sektör yetkilisinin yakından takip ettiği, sonuçları itibari ile yüksek saygınlığı olan 15. Avrupa Biyoteknoloji Kongresi (European Congress on Biotechnology), Biyoteknoloji Derneği’nin ev sahipliği ve Avrupa Biyoteknoloji Federasyonu (European Federation of Biotechnology) işbirliği ile, 23-26 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul The Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirildi.

İlgili konferansa 40 farklı ülkeden 2000-2500 katılımcı, sergiye ise 150’den fazla yerli ve yabancı firma katılım gösterdi. Ayrıca 500’den fazla poster ve sözlü bildiri ile davetli konuşmacılar sunum yaptı. Kongrenin “Biocrossroads” olarak belirlenen ana teması eş zamanlı gerçekleştirilen oturumlarda Biyoteknoloji ile ilgili 4 farklı konu (beyaz, yeşil, kırmızı ve mor biyoteknoloji) görüşüldü.

Sektörde hizmet veren yerli ve yabancı birçok firmayı bir araya getirerek Türkiye’nin Biyoteknoloji konusunda dünya ile entegrasyonuna önemli bir katkı sağlayan kongrede İnovita da tanıtım standıyla yer aldı. Kongrenin özetleri Avrupa Biyoteknoloji Federasyonunun resmi yayın organı olan New Biotechnology dergisinde özel sayı olarak basılacaktır. Ayrıntılı bilgi için: http://www.ecb15.org/index.php