MEDICA 2016 FUARI

Tarih: 14.11.2016
Yer: ALMANYA

İSEK – İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi olarak, 14-17 Kasım 2016 tarihlerinde Dusseldorf’ta (Almanya) düzenlenecek dünyanın en büyük sağlık ve medikal ürünler fuarından biri olan Medica’ya (http://www.medica-tradefair.com/)  İKMİB tarafından organize edilen Türkiye Pavilyonu bünyesinde Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri UYGAR Merkezi ile ortak bir alanda katılım sağlanmıştır..

İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) 14-17 Kasım 2016 tarihlerinde Almanya’nın Dusseldorf şehrinde gerçekleştirilen dünyanın en büyük medikal cihaz fuarlarından Medica 2016’ya katılım sağlamıştır. Ortak stand alanında küme üyelerinden T-LAB ve Szutest firmaları ile İnovita İşbirliği Platformu, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Bilimleri Merkezi ve kümenin temsil edildiği stand alanı 16. Holde bulunan İKMİB organizasyonundaki Türkiye Pavilyonu alanında yer almıştır.

Küme kapsamında katılım sağlayan üyemiz SZUTEST firması; test ve belgelendirme kuruluşu olarak hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda Szutest, biyomekanik statik ve yorulma testlerinde birçok ASTM standardına göre Türkiye’nin ilk akredite laboratuvarı (ISO 17025) oldu. Szutest, Spinal vida sistemleri, Vidalar, Rodlar, Kafesler, Plaklar, Sterilizasyon poşetleri, İnce plastik malzemeler ve birçok diğer medikal cihazın testlerini gerçekleştirebiliyor. Detay bilgi için tıklayınız. (http://www.szutest.com.tr/)

Diğer katılımcı firmamız T -LAB ise Türkiye’nin ilk CE Belgeli PRP kitini geliştirmiştir. CE Class II B yani insana enjekte edilebilir bir prp kiti üreten firma hem medikal hem kozmetik sektöründe pazarını genişletmeye devam etmektedir. Detay bilgi için tıklayınız. (http://tlab-prp.com/)

MEDICA 2016 fuarında genç firmalar arasında öne çıkan Türk girişimci firmaları:

16. holde yer alan Türkiye Pavilyonu katılımcılarından İzmir Ticaret Odası organize ettiği Tıbbi Ekipman Kümesi-URGE projesi kapsamında planlandığı ortak stand alanında 9 firmasını çok iyi ve örnek bir şekilde temsil etti.

Türkiye Pavilyonunda fuara katılım sağlayan ve solunum destek ve terapi cihazları konusunda çalışmalar yürüten Medicraft Medikal Sistemler (http://www.medicraft.com.tr/) ile, yeni nesil nöroimplantlar geliştirmeyi hedefleyen ve Gaziantep’te kurulan Ninova Nöro-teknoloji firması (https://ninova.io/) yenilikçi teknolojileri ile dikkat çektiler.