Proje Park′15 Ulusal Proje Pazarı

Tarih: 21.05.2015
Yer: Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi

Proje Son Başvuru: 7 Mayıs 2015

Türkiye genelindeki üniversitelerde ve araştırma kurumlarında üretilen bilginin ve teknolojinin, sanayicilerle buluşmasını sağlayan Proje Park organizasyonları, geçtiğimiz yıllarda başarı ile gerçekleştirilmiştir. Erciyes Üniversitesi, Kayseri Sanayi Odası, KayseriTicaret Odası, KayseriOSB ve Erciyes Teknopark ortaklığında, Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, TÜBİTAK desteği ile ulusal çapta 7. defa düzenlenecek olan organizasyon, Proje Park’15 Biyo-Med olarak, bu yıl özellikle sağlık sektörünü konu alacak; İlaç Teknolojileri, Tıbbi Teknolojileri Genetik Teknolojiler, Biyo-Enformatik ve BiyoMedikal Teknolojilerini gibi tematik alanlarda yoğunlaşacaktır. Tüm Türkiye genelinde özel sektör kuruluşlarını, akademisyenleri, kamu kurumlarını ve öğrencileri bir araya getirmeyi hedefleyen Proje Park’15 Biyo-Med, sağlık sektörüne yönelik üretime dönüştürülebilecek olgunlaşmış Ar-Ge projelerini ulusal ve uluslararası sektör temsilcileriyle buluşturacaktır.

21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirilecek olan Proje Park, bugüne kadar farklı alanlarda 400’den fazla Ar-Ge projesini yatırımcı ile buluşturmuştur. Bu yılki organizasyonda ise sağlık sektörüne yönelik belirtilen tematik alanlarda birçok özgün proje başvurusu alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

Değerlendirme komisyonu tarafından titizlikle incelenecek projeler arasından seçilecek olgunlaşmış projeler, sahipleri tarafından organizasyonda projelerini tanıtma ve sunum yapmafırsatını bulacak, jüri tarafından değerlendirilen projelerden ilk üçe girenlerin ödülleri takdim edilecektir.

Organizasyonda Milli İlaç Üretimi ve Milli Tıbbi Cihaz Üretimi konularında iki adet panel gerçekleştirilecektir. 984’ü Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veterinerlik ve Sağlık Bilimlerini içeren bölümlerde olmak üzere, 2273 akademik kadrosu bulunan Erciyes Üniversitesi’nin genetik ve nanoteknoloji merkezleri olan; GENKÖK-Genom ve Kök Hücre Merkezi ve ERNAM- Nanoteknoloji Araştırma Merkezi ziyaretleri gerçekleştirilecek,faaliyetleri hakkında bilgiler verilecektir.

Organizasyon Türk Radyoloji Derneği, Türkiye Çocuk Radyoloji Derneği, Türkiye İlaç Sanayi Derneği, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından desteklenmektedir.

Türkiye Çocuk Radyolojisi Derneği Başkanı ve Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Özkan Ünal’ın da katılım gösterecekleri organizasyona Türkiye çapında sektör temsilcileri davet edilmişlerdir.

Sizlerin de etkinliğimize katılımlarınızdan onur duyar, verdiğiniz ve vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür ederiz.

ERCİYES TEKNOPARK A.Ş.