İnovita– Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi ilk jürisi yapıldı!

Tarih: 03.07.2013
Yer: BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KANDİLLİ YERLEŞKESİ

Temelleri İnovita Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri İstanbul İşbirliği Platformu projesi kapsamında yurtdışında daha önce başarıyla uygulanmış olan "erken dönem proje desteği" (Coulter Foundation: www.whcf.org)  amaçlı özel bir proje destek/yatırım programından esinlenerek atılmış olan Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi Projemiz ilk aşama proje değerlendirmesini 3 Temmuz 2013 Çarşamba günü gerçekleştirmiştir.

İlk değerlendirme jürisi kapsamında projemize başvuruda bulunan ve ilk elemeyi geçen 10 proje sunumu yapılmıştır. Değerlendirme jürisinde hem iş dünyasından hem de akademik çevreden uzmanlar yer almıştır. Sunum sonrası jüri üyeleri ilk yorumlarını girişimciler ile paylaşmış olup, proje fikirlerini ve süreçlerini uzman gözüyle değerlendirmişlerdir. Jüri üyeleri her değerlendirme aşamasında değişecek olup, detaylı bilgiye internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlk jüri sonrasında girişimcilere geri dönüşler yapılarak değerlendirmelerin paylaşımı ve final değerlendirme hazırlık sürecinin planlanması hedeflenmektedir. Her proje ihtiyaçlarına göre değerlendirilmekte olup, final değerlendirme sonunda seçilen projelere ihtiyaçları kapsamında ofis altyapı hizmetleri, danışmanlık & mentorluk, eğitim, yatırımcı-girişimci buluşması etkinliği gibi hizmetler verilecek, stratejik işbirliği imkanları sağlanacaktır.

Detaylı bilgi ve yeni dönem başvuruları için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Cengizhan Öztürk, Boğaziçi Üniversitesi BME Öğretim Üyesi, Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi

Mustafa Karamızrak,  İvital Sağlık Bilişim ve Teknoloji, CEO

Prof. Dr. Süha Yalçın, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Medimiks Medikal Biyoteknoloji firma ortağı

Mehmet Tanyolaç, STRYKER markasının Türkiye Dağıtıcısı Tapan Dış Ticaret, Firma Ortağı

Sevim Tekeli, Sağlık Teknolojisi Kuluçka Merkezi, Proje Koordinatörü

Seda Şenol, Sağlık Teknoloji Kuluçka Merkezi, Kuluçka Uzmanı