TIPTEKNO’14 – Tıp teknolojileri Ulusal Kongresi, 25-27 Eylül 2014

Tarih: 25.09.2014
Yer: Perissia Hotel & Convention Center / Kapadokya

Biyomedikal ve Klinik Mühendisliği Derneği (www.biyoklinikder.org) tarafından, TÜBİTAK-BİDEB desteği ile 25-27 Eylül 2014 tarihleri arasında Kapadokya‘da Perissia Hotel & Convention Center'da düzenlenecektir. Kongrede tıp teknolojileri alanında çalışan kullanıcı, üretici, araştırmacı, yönetici ve kamu temsilcileri bir araya getirerek, biyomedikal mühendisliği ve klinik mühendisliği alanlarındaki bilimsel araştırma sonuçlarının paylaşılması ve sektörde yaşanan sorunlara ortak çözümler üretilmesi hedeflenmektedir.
Kongrede tıp teknolojilerinin geliştirilmesi, üretimi, kullanımı ve yönetilmesi alanlarındaki  güncel konular ve sorunlar üzerine paneller düzenlenecek, alanlarında yetkin bilim adamları tarafından davetli konuşmalar yanında, eğitim seminerleri verilecek ve özgün bilimsel bildiriler sunulacaktır. Ayrıca, tıbbi cihaz sektörünün önde gelen üretici ve dağıtıcılarının standları ve önemli güncel  gelişmeler üzerine yaptıkları uydu sempozyum sunumları da yer alacaktır.
Kongrede ayrıca İnovita ekibi tarafından Türkiye Sağlık Kümelenmeleri temalı özel bir panel organize edilmesi planlanmaktadır.